Skansen Taboru Kolejowego w Chabówce

PKP CARGO S. A.
Oficjalny Patron Skansenu

KF Studio, Nowosądeckie Stowarzyszenie Miłośników Kolei oraz Skansen Taboru Kolejowego w Chabówce zapraszają na imprezę pn. „Zimowy pociąg retro do Zakopanego” w niedzielę 22 lutego 2015 roku.
To pierwszy, po kilku latach przerwy ogólnodostępny pociąg retro w sezonie zimowym! To okazja do wspaniałej, nostalgicznej podróży jedną z najpiękniejszych tras kolejowych w Polsce i to w serce stolicy polskich gór!

Uwaga! Wszystkie miejsca na pociąg zostały już zarezerwowane. Została otwarta lista rezerwowa pod adresem: pociag.retro@op.pl
W razie zwolnienia się wcześniejszych rezerwacji, kolejne osoby z listy będą informowane o wolnych miejscach.

97

RAMOWY PROGRAM IMPREZY

 • *7:00 wyjazd autobusów sprzed dworca PKP w Nowym Sączu (opcjonalnie, dla osób zainteresowanych dojazdem i powrotem z Nowego Sącza),
 • ok. 9:00 – wyjazd pociągu retro (parowóz Ty42-107 z 1946 roku z wagonami retro typu „ryflak”, „donnerbuchse” i „salonka”) ze Skansenu Taboru Kolejowego w Chabówce,
 • w pociągu regionalny poczęstunek na powitanie (w cenie biletu),
 • w czasie jazdy w pociągu dostępny przedział barowy (kawa/herbata, przekąski),
 • ok. 11:00 przyjazd do Zakopanego, czas wolny do godziny 14:30.

Uczestnicy imprezy otrzymają plan dostępnych atrakcji podczas przerwy w Zakopanem w godzinach 11:30 –- 14:30.
Dla uczestników imprezy bilety zniżkowe w cenie 16 zł na przejazd koleją linową na Gubałówkę. Bilety do zakupienia w kasie PKL, po okazaniu biletu z imprezy „Zimowy pociąg retro do Zakopanego”. Dzieci do lat 4 podróżują kolejką PKL bezpłatnie.

 • ok. 15:00 odjazd pociągu w drogę powrotną do Chabówki.
 • ok. 17:00 przyjazd do Skansenu Taboru Kolejowego w Chabówce.
 • na miejscu ognisko (prowiant zapewnia Organizator),
 • nocne zwiedzanie oświetlonej ekspozycji,
 • pokaz sztucznych ogni,
 • *ok.18:30 wyjazd autobusów do Nowego Sącza przez Limanową – zakończenie imprezy o godzinie 19:45 (opcjonalnie, dla osób zainteresowanych powrotem autobusem).

Bilety i ważne informacje

Bilety na przejazd w cenie:

 • 59 zł – w wagonie bezprzedziałowym 2 klasy z gwarancją miejsca siedzącego.
 • 119 zł – ZŁOTY BILET w wagonie typu salonka w 8-miejscowych przedziałach. W wagonie dostępny komfortowy przedział salonowy. W cenie biletu domowy obiad oraz ciepłe napoje gratis. Oferta limitowana.

Dla osób zainteresowanych dojazdem i powrotem autobusem od strony Nowego Sącza dopłata do biletu wynosi 5 zł / osoba.
Bilety można zamawiać przez internetowy system rezerwacji od dnia 11 stycznia od godziny 16:00 na stronie www.nsmk.pl.
Informujemy, że dzieci do lat 4 mogą jechać bezpłatnie na kolanach rodziców, jednak bez możliwości zajęcia oddzielnego miejsca.
Płatność za bilety można realizować przelewem na konto lub gotówką w kasie biletowej na dworcu PKP Nowy Sącz.
Uczestnikom imprezy z dalszych stron polecamy także noclegi w hotelu w naszym Skansenie. Do dyspozycji gości są pokoje 3 osobowe i 4 osobowe w dwóch standardach: turystycznym i podwyższonym z łazienką.
Informacje w sprawie przejazdu pociągu są udzielane pod numerem telefonu: 731-331-617 (z racji innych obowiązków numer może być chwilowo niedostępny) oraz pod adresem e-mail: retro@nsmk.pl Serdecznie polecamy i zapraszamy do udziału!

Zamów swój pociąg

Uprzejmie informujemy, że w każdej chwili możliwe jest zamówienie indywidualnego pociągu retro wg wymagań Klienta. Szczególnie polecamy przejazdy na malowniczych trasach Chabówka – Mszana Dolna – Chabówka (30 km) oraz Chabówka – Zakopane – Chabówka (88 km).
Mamy w tej dziedzinie bardzo bogate doświadczenie zdobyte przy organizacji pociągów dla zorganizowanych grup turystów z kraju i zagranicy, miłośników kolei, wytwórni filmowych oraz firm zainteresowanych kolejowych imprez integracyjnych w stylu retro. W przypadku zainteresowania wynajmem taboru lub organizacją przejazdu pociągiem retro proszę przejść do działu WYNAJEM POCIĄGÓW.
Z przyczyn organizacyjnych korzystne jest zgłoszenie chęci uruchomienia pociągu ok. miesiąc wcześniej, a w przypadku zaawansowanych wymagań np. wynajem na potrzeby realizacji zdjęć filmowych z udziałem taboru zgodnego z realiami historycznymi, wskazane jest przynajmniej 2-miesięczne wyprzedzenie.

DO ZOBACZENIA!
Informacja nt. organizacji pociągów retro
tel. (0-18) 267-70-94 lub (0-18)535-31-43,
e-mail: Skansen Taboru Kolejowego w Chabówce
Zamówienia należy kierować pod adres:
PKP CARGO S.A. Południowy Zakład Spółki
ul. św. Huberta 11, 40-542 Katowice
e-mail: Południowy Zakład Spółki