Skansen Taboru Kolejowego w Chabówce

PKP CARGO S. A.
Oficjalny Patron Skansenu

IMG_5836-1Uprzejmie informujemy, że w każdej chwili możliwe jest zamówienie w Skansenie indywidualnego pociągu retro wg wymagań Klienta. Szczególnie polecane są przejazdy na malowniczych trasach Chabówka – Mszana Dolna – Chabówka (30 km) oraz Chabówka – Kasina Wielka – Chabówka (48 km). Wieloletnie doświadczenie Skansenu w organizacji pociągów retro dowiodło jak ważne jest kompleksowe poinformowanie Klientów o procedurze udzielenia zamówienia na tak niecodzienną usługę. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Klientów PKP CARGO S.A. znacząco ułatwiło postępowanie związane z uruchomieniem lub wynajmem pociągów retro. Formalności ograniczono do niezbędnego minimum. Dzięki temu jest już możliwe szybkie i sprawne przyjęcie, a następnie zrealizowanie nawet najbardziej skomplikowanych oczekiwań. Wszelkie uzgodnienia związane z uruchomieniem pociągu retro można przeprowadzić bezpośrednio w siedzibie Skansenu, gdzie przedstawiona zostanie Państwu oferta Skansenu i w razie potrzeby udzielona pomoc w dokonaniu właściwego wyboru. Po złożeniu pisemnego zamówienia i ewentualnym popisaniu umowy, całość spraw związanych z przygotowaniem i uruchomieniem pociągu pozostanie w kompetencjach Skansenu i nie będzie stanowić dla Państwa żadnego obciążenia.

Orientacyjna procedura zamówienia pociągu retro:

 1. Po ustaleniu kryteriów dotyczących zamawianego pociągu, Klient przedstawia zapytanie ofertowe. Nasz specjalista pomoże Państwu wypełnić druk zapytania. Niezbędna jest pieczęć nagłówkowa Zamawiającego, lub dowód osobisty, jeżeli Zamawiającym jest osoba prywatna.
 2. PKP CARGO S.A. Południowy Zakład Spółki niezwłocznie przystępuje do sporządzenia oferty cenowej.
 3. W przypadku zainteresowania ww. ofertą, Klient winien złożyć pisemne zamówienie. Do zamówienia należy dołączyć odpis KRS-u nie starszy niż 6 miesięcy.
  Adresat zamówienia:
  PKP CARGO S.A. Południowy Zakład Spółki, ul. Św. Huberta 11,
  40-542 Katowice

  – druk zamówienia jest również dostępny w Skansenie.

Kontakt

Informacja nt. organizacji pociągów retro:
Skansen Taboru Kolejowego w Chabówce
tel. (0-32) 722-38-73
e-mail: lukasz.wojcik@pkpcargo.com

Zamówienia należy kierować pod adres:
PKP CARGO S.A. Południowy Zakład Spółki
ul. Św. Huberta 11, 40-542 Katowice
tel. (0-32) 714-28-09
e-mail: sekretariat.poludniowy@pkpcargo.com

IMG_0264-1-2

 

Przyjedź i zobacz

Skansen oferuje

Zwiedzanie Skansenu

Prezentujemy ekspozycję m.in. około 90 zabytkowych pojazdów szynowych: normalnotorowych i wąskotorowych

Wynajęcie pociągu retro

Wynajmujemy parowozy wraz z obsługą, wagony, składy historyczne m. in. dla potrzeb realizacji zdjęć filmowych

Rezerwacja noclegu

Dysponujemy 25 miejscami noclegowymi w pokojach 2, 3 i 4-osobowych. Goście mają do dyspozycji kuchnię, salę kominkową, grill, parking