Skansen Taboru Kolejowego w Chabówce

PKP CARGO S. A.
Oficjalny Patron Skansenu

W niedzielę 4 grudnia, wspólnie z Nowosądeckim Stowarzyszeniem Miłośników Kolei, przy wsparciu finansowym Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego zorganizowaliśmy zimowy pociąg retro z Chabówki do Zakopanego.
Skład wyruszył w niedzielny poranek ze Skansenu w Chabówce na trasę do Zakopanego. Pociąg zestawiony z sześciu wagonów prowadził parowóz Ty42-107.
W Zakopanem, uczestnicy mogli skorzystać z licznych atrakcji, w tym między innymi przejazdu koleją linowo-terenową na Gubałówkę. W drogę powrotną do Chabówki skład wyruszył o godzinie 15:30. Po przyjeździe do Skansenu na pasażerów wyjątkowego pociągu czekało rozpalone ognisko i przygotowany prowiant. Na zakończenie organizatorzy przygotowali pokaz sztucznych ogni.
W dniu przejazdu dopisała przepiękna pogoda. Nasi pasażerowie mogli podziwiać niepowtarzalne widoki zza okien wagonów, a miłośnicy kolei skorzystali z okazji do wykonania pięknych fotografii. Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć naszego sympatyka Pana Łukasza Wójcika.

Przyjedź i zobacz

Skansen oferuje

Zwiedzanie Skansenu

Prezentujemy ekspozycję m.in. około 90 zabytkowych pojazdów szynowych: normalnotorowych i wąskotorowych

Wynajęcie pociągu retro

Wynajmujemy parowozy wraz z obsługą, wagony, składy historyczne m. in. dla potrzeb realizacji zdjęć filmowych

Rezerwacja noclegu

Dysponujemy 25 miejscami noclegowymi w pokojach 2, 3 i 4-osobowych. Goście mają do dyspozycji kuchnię, salę kominkową, grill, parking