Skansen Taboru Kolejowego w Chabówce

PKP CARGO S. A.
Oficjalny Patron Skansenu

Nasza placówka, na zamówienie Towarzystwa Przyjaciół Wolsztyńskiej Parowozowni, przygotowała przejazd pociągiem historycznym, zestawionym z lokomotywy SP42-260 oraz dwóch wagonów typu 101A, na oddalonej o 450 km od Chabówki trasie Leszno – Biadki – Kąkolewo – Gostyń – Leszno – Wolsztyn.
Tradycyjnie na trasie przejazdu Organizator zapewnił fotostopy w atrakcyjnych lokalizacjach, tak by uczestnicy przejazdu mogli upamiętnić te przejazd licznymi fotografiami i filmami. Ponieważ pociąg przemierzał wielkopolskie szlaki w Święto Pracy 1 maja, TPWP przygotował akcenty rodem z PRL-u, stąd w wagonach znalazły się propagandowe plakaty oraz młodzież powracająca z pochodu pierwszomajowego (w odpowiednich strojach i flagą państwową). Nie zabrakło również umundurowanego galowo (zgodnie z epoką) SOK-isty, który strzegł ładu i porządku, jaki winien obowiązywać na terenie kolei państwowych.
Całość imprezy, mimo, że początkowo niedopisywała pogoda, należy uznać za bardzo udaną! My jako realizator zlecenia serdecznie dziękujemy za współpracę i zapraszamy do kolejnych, wspólnych podróży szlakami polskich kolei.

Relacja z przejazdu dostępna również na stronie Towarzystwa Przyjaciół Wolsztyńskiej Parowozowni.

Poniżej przedstawiamy galerię zdjęć Zbigniewa Drzewieckiego i Marcina Szymańskiego.

Przyjedź i zobacz

Skansen oferuje

Zwiedzanie Skansenu

Prezentujemy ekspozycję m.in. około 90 zabytkowych pojazdów szynowych: normalnotorowych i wąskotorowych

Wynajęcie pociągu retro

Wynajmujemy parowozy wraz z obsługą, wagony, składy historyczne m. in. dla potrzeb realizacji zdjęć filmowych

Rezerwacja noclegu

Dysponujemy 25 miejscami noclegowymi w pokojach 2, 3 i 4-osobowych. Goście mają do dyspozycji kuchnię, salę kominkową, grill, parking