Skansen Taboru Kolejowego w Chabówce

PKP CARGO S. A.
Oficjalny Patron Skansenu

Mamy bardzo dobrą wiadomość nt. najpiękniejszej trasy kolejowej w Polsce Chabówka – Nowy Sącz !!!
Potwierdzają się nieoficjalne informacje, że PKP PLK S.A. zmienia niekorzystne dla linii nr 104 Chabówka – Nowy Sącz decyzje i przeprowadzi jej naprawę (o sprawie informowaliśmy tutaj). To oznacza, że będziemy nie tylko kontynuować, ale również znacząco rozwijać ofertę przejazdów pociągów retro w Małopolsce, ze szczególnym uwzględnieniem tej wyjątkowej, historycznej trasy.
Bardzo nas cieszy, że nasze apele do PKP PLK S.A., które wspólnie kierowaliśmy z NSMK, wspaniałymi, lokalnymi działaczami, prowadzone równolegle z inicjatywami innych organizacji społecznych, bardzo zaangażowanych w tę sprawę mediów lokalnych, samorządowców i mieszkańców doprowadziły do uwzględnienia naszych postulatów przy podejmowaniu decyzji co do dalszego losu tej trasy.
Bardzo dziękujemy Wszystkim, również Parlamentarzystom, Radnym Sejmiku Województwa Małopolskiego, którzy podjęli działania i lobbowali za uratowaniem tej unikalnej trasy.
Bardzo nas cieszy zrozumienie z jakim w PKP PLK S.A. spotkały się wszystkie wspomniane wcześniej apele.
O sprawie pisze także portal limanowa.in
Tę wiadomość traktujemy jako zwycięstwo troski o dziedzictwo kolejowe w Polsce, które z roku na rok cieszy się coraz większym uznaniem i zainteresowaniem. Dla nas to sukces nas wszystkich, także PKP PLK S.A.!
Tak więc odjazd! Semafor podany!

LU_W0790