Skansen Taboru Kolejowego w Chabówce

PKP CARGO S. A.
Oficjalny Patron Skansenu

Po zakończonym sezonie wakacyjnym i Parowozjadzie, wrzesień jest równie dla nas pracowity. W tym tygodniu na stacji w Kasinie Wielkiej od wtorku do piątku nasz tabor uczestniczył w zdjęciach do filmu „Piłsudski”. Budynek stacyjny zamienił się w stację Siedlce, a w głębi zbudowano replikę budynku w Bezdanach, gdzie Józef Piłsudski, jako młody chłopak, dokonał napadu na pociąg, którym wieziono kontrybucję z Warszawy do carskiej Rosji.
Do tego celu wykorzystano nasze wagony towarowe z początku XX. wieku oraz drugi skład zestawiony z parowozu OKz32-2 i dwuosiowych wagonów retro.
Najbliższe kilkanaście dni zapowiada się równie pracowicie.
W sobotę Ty42-107 z pociągiem retro będzie atrakcją podczas uroczystości otwarcia wyremontowanej stacji wodnej w Nowym Targu. W niedzielę powracamy do obsługi Projektu Małopolskie Szlaki Turystyki Kolejowej na trasie Chabówka-Wadowice-Chabówka.

W przyszłym tygodniu jedziemy do Warszawy, aby tradycyjnie uczestniczyć w dniach Dzielnicy Wawer, obsługując dwie pary pociągów na trasie Warszawa Gdańska – Warszawa Falenica – Warszawa Gdańska.