Skansen Taboru Kolejowego w Chabówce

PKP CARGO S. A.
Oficjalny Patron Skansenu

W kwietniu rozpocznie się V edycja projektu Małopolskie Szlaki Turystyki Kolejowej.

Głównym celem projektu jest promocja atrakcji turystycznych oraz prezentacja dziedzictwa historii kolei w Małopolsce. Jako operatora, wybrano Nowosądeckie Stowarzyszenie Miłośników Kolei, które jest wiarygodnym i sprawdzonym organizatorem ogólnodostępnych przejazdów  historycznym taborem kolejowym z naszego Skansenu. Przypomnieć należy, że Projekt zakłada, oprócz przejazdu zabytkowym pociągiem wiele atrakcji na pokładzie pociągów oraz podczas postojów na poszczególnych stacjach i przystankach.

Historyczne składy pociągów parowych z początku XX wieku zawitają do takich miejscowości, jak: Piwniczna, Muszyna, Krynica-Zdrój, Gorlice, Biecz, Wadowice, Tarnów, Andrychów czy Zakopane. Nowosądeckie Stowarzyszenie Miłośników Kolei, organizator przejazdów, otrzymało na ten cel dotację z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego w ramach konkursu „Małopolska Gościnna”. Partnerem projektu jest PKP Cargo S.A.

Szczegółowy wykaz pociągów w ramach Projektu znajduje się tutaj.
Przypominamy, że jak co roku, Skansen uruchomi we wszystkie weekendy wakacyjne ogólnodostępne pociągi retro z Chabówki do Kasiny Wielkiej.